دغدغه های سهامداران پدیده شاندیز – هیئت مدیره شفاف سازی نمایند

دغدغه های سهامداران

جبران اختلاف قیمت سهام در بورس

قیمت سهام در بورس نرخ ثابتی نداشته و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.

جبران قیمت سهام در بدو ورود دلیل محکمی برای حفظ سرمایه سهامداران نمی باشد و برای تضمین بیشتر دو پیشنهاد دارم :

 1. سهامدارانی که مایل به ورود به بورس نیستند سهامشان توسط شرکت در بورس عرضه شده و بر اساس قیمت هر سهم 12072تومان به آنها وجه نقد داده شود.
 2. پس از جبران قیمت سهام در بدو ورود، در صورتی که قیمت سهام پایین تر از قیمت مذکور شد مابه التفاوت آن در زمان فروش سهام محاسبه شده و پرداخت گردد.

یا هر تضمین دیگری که شناور بودن نرخ سهام را پوشش دهد.

دغدغه های تعهدنامه داران

بررسی های کارشناسی دقیق و تصویب مراجع نظارتی که امروز آقای ریاحی به آن اشاره کردند چه مدت طول می کشد ؟

مکانیزمی که امروز اعلام کردند به چه صورت می باشد ؟

تاریخ دقیق شروع پرداخت ها از چه زمانی می باشد ؟

-

پیج شاندیز استوکز در لاین

ID: @XSM8757E

لینک عضویت(در گوشی با لاین باز کنید)

Add Friend

بارکد لاین

-

کانال شاندیز استوکز در تلگرام

جهت عضویت در کانال تلگرام ابتدا نرم افزار تلگرام خود را آپدیت نمایید سپس از طریق لینک زیر با گوشی وارد شوید و روی دکمه join کلیک نمایید

https://telegram.me/shandizstocks

نظرات سیاسی و توهین آمیز تایید نمی شوند

نظرات تشویق افراد به هرگونه تجمع تایید نمی شوند (تجمع بدون مجوز جرم است)

3,310 نظر

 1. مات و مبهوت موندم ،که چرا پروژه پدیده ی شاندیز رو خوابوندن!!! چرا جلوی آبادانی بیابانهای شاندیز که دارای گردشگران داخلی و خارجی زیادی در طول سال میباشد رو گرفتن? اگر سهام فروختنش جرم بود ،خوب جلوی سهام فروش شو محکم میگرفتین ،ولی تبلیغاتش رو چرا ممنوع کردین!! چرا 10 ماهه مردمی رو که خودتان تشویق به سرمایه گذاری کردین!!! دارین زجر میدین? گناه مردم و حتی محسن پهلوان چیه? من میگم به پهلوان باید جایزه هم بدین!! بیابون رو ساخته و درخت و گل کاشته و باعث آبادانی جاده های اطراف ….دور از تو اندیشه ی بدان !!!!!!!!!!!!! انشاءالله…….

  294+
  5.115.233.200
  -
  🚩
 2. مرگ بر همه اونایی که از این بدبختی مردم خبر دارن و صداشون در نمیاد. خودشونو زدن به خواب. سرشونو مثل کبک کردن تو برف . فک میکنن با دسته کورا طرفا

  279+
  31.58.243.91
  -
  🚩
 3. داستان مورچه………

  مورچه کوچکی بود که هر روز صبح زود سرکار حاضر می شد و بلافاصله کار خود را شروع می کرد.
  مورچه خیلی کار می کرد و تولید زیادی داشت و از کارش راضی بود.

  سلطان جنگل (شیر) از فعالیت مورچه که بدون رئیس کار می کرد، متعجب بود.

  شیر فکر می کرد اگر مورچه می تواند بدون نظارت این همه تولید داشته باشد، به طور مسلم اگر رئیسی داشته باشد، تولید بیشتری خواهد داشت.

  بنابراین شیر یک سوسک را که تجربه ریاست داشت و به نوشتن گزارشات خوب مشهور بود، به عنوان رئیس مورچه استخدام کرد.

  سوسک در اولین اقدام خود برای کنترل مورچه ساعت ورود و خروج نصب کرد.

  سوسک همچنین به همکاری نیاز داشت که گزارشات او را بنویسد و تایپ کند… … سوسک بدین منظور و همچنین برای بایگانی و پاسخگویی به تلفن ها یک عنکبوت استخدام کرد.

  شیر از گزارش های سوسک راضی بود و از او خواست که از نمودار برای تجزیه و تحلیل نرخ و روند رشد تولیدی که توسط مورچه صورت می گیرد، استفاده کند. تا شیر بتواند این نمودار ها را در گزارش به مجمع مدیران جنگل به کار برد.

  سوسک برای انجام امور یک کامپیوتر و پرینتر لیزری خریداری کرد… … سوسک برای اداره واحد تکنولوژی اطلاعات یک زنبور نیز استخدام کرد.

  مورچه که زمانی بسیار فعال بود و در محیط کارش احساس آرامش می کرد، کاغذ بازی های اداری و جلسات متعددی که وقت او را می گرفت دوست نداشت.

  شیر به این نتیجه رسید که فردی را به عنوان مدیر داخلی واحدی که مورچه در آن کار می کرد، بکار گمارد.

  این پست به ملخ داده شد.

  اولین کار ملخ خریداری یک فرش و صندلی برای کارش بود.

  ملخ همچنین به کامپیوتر و کارمند نیاز داشت که آنها را از اداره قبلی خودش آورد تا به او در تهیه و کنترل بودجه و بهینه سازی برنامه ها کمک کند…

  محیطی که مورچه در آن کار می کرد، حال به مکانی فاقد شور و نشاط تبدیل شده بود. دیگر هیچ کس نمی خندید و همه غمگین و نگران بودند.

  با مطالعه گزارش های رسیده شیر متوجه شد که تولیدات مورچه کمتر از قبل شده است.

  بنابراین شیر یک جغد با پرستیژ را به عنوان مشاور عالی استخدام کرد و به او ماموریت داد تا امور را بررسی کرده، مشکلات را مشخص و راه حل ارائه نماید. جغد سه ماه وقت صرف کرد و گزارشی در چند جلد تهیه نمود و در آخر نتیجه گرفت که مشکلات پیش آمده ناشی از وجود تعداد زیاد کارمند است.
  و باید تعدیل نیرو صورت گیردپس بنابر این شیر دستور داد که مورچه را اخراج نمایند

  زیرا مورچه دیگر انگیزه ای برای کار نداشت

  185+
  188.158.84.10
  -
  🚩
 4. دوستان از طریق تلگرام به آقای رسایی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی پیام بفرستید خودشان قول پیگیری موضوع رفع مشکلات پدیده شاندیز را داده اند. لطفا زنگ نزنید. شماره تلفن همراه 9218075915

  104+
  5.236.107.200
  -
  🚩
 5. سلام خدمت مدير سايت و سهام داران عزيز كوتاه و مختصر بگويم قرآن بزنه به كمر باعث و بانى اين مشكلات كه براى پديده و سهام دارانش به وجود آوردند

  210+
  93.118.168.69
  -
  🚩
 6. اینکه مردم برای گفتن مشکلاتشون به (بی بی سی) مراجعه میکنند باعث تاسف برای رسانه به اصلاح ملی و مطبوعات و مسئولین کشورمون هست.
  مردم واقعا توی این 10ماه خون دل خوردن و صبوری کردن اما شما مسئولین بجای حل سریع مشکلات خود ساخته نزاع جناحی،تا تونستین کشش دادین و حالا بعد 10ماه تازه شرط و شروط واسه پدیده میزارین!!!
  واسه شما نه جون مردم مهمه ،نه وقت مردم و نه آبروی مردم!
  با این نمایشی که دادین سرمایه گذار داخلی و خارجی باید خیلی احمق باشه که اینجا سرمایه گذاری کنه تا زمانی که سرمایه گذاریش به بار نشست،واسش داستان درست کنن و شرط و شروط بزارن و پروژه و مدیریتش رو تصاحب کنن!
  مردم همه چیز رو میدونند و درک میکنند و بخاطر دین و ائمه اطهار با شما مدارا میکنند
  بترسین از روزی که دیگه مدارا کردن ها تموم بشه!

  192+
  72.46.141.76
  -
  🚩
 7. پدیده ملی کردن یک پروژه مردمی
  در هفته گذشته دقیقا در روزهایی که سالگرد اولین مصاحبه های جنجالی دادستان مشهد درباره پدیده را می گذراندیم یک مقام دولتی برای اولین بار رسما اعلام کرد که دولت با بودن پهلوان به عنوان مدیرعامل پدیده مخالف است…

  به گزارش اکوبیسـ از صبح مشهد، تفاقاتی که در هفته گذشته برای پروژه پدیده افتاد یک علامت سوال بزرگ برای صاحبان سرمایه در استان ایجاد کرد که آیا این روال منطقی است و اگر روزی دچار مشکلات مالی و یا مجوزی شوند با آنها نیز بدینگونه برخورد خواهد شد؟

  در هفته گذشته دقیقا در روزهایی که سالگرد اولین مصاحبه های جنجالی دادستان مشهد درباره پدیده را می گذراندیم یک مقام دولتی برای اولین بار رسما اعلام کرد که دولت با بودن پهلوان به عنوان مدیرعامل پدیده مخالف است. از سوی دیگر همه می دانند که پهلوان مالک اصلی مجموعه هم محسوب می شود و این شرط بدان معناست که باید سرمایه گذار پروژه برود.

  پیروز حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی در یک گفتگوی رسانه ای که به شدت مورد توجه رسانه ها واقع شد اعلام کرد: درباره پدیده گزارش کارشناسی و نظر دستگاه های ارایه شده و مراجع ذیربط در حال بررسی شروع به کار مجدد پروژه های پدیده شاندیز هستند و اگر هم مجوزی برای فعالیت دوباره داده شود و با شروع به کار پروژه ها موافقت شود، شرط ما این است که مدیرعامل پروژه باید تغییر کند.

  البته او ژست حق به جانب نیز گرفت و گفت: اگر قرار باشد به کسانی که سهام این پروژه را خریده اند،‌ کمکی شود تا دارایی و هزینه ای که کرده اند از بین نرود این حمایت منوط بر این است که مدیریت پروژه مدیریت قابل قبول داشته باشد و منافع سهامداران را به شکل متعادل و متناسب و عادلانه تامین کند. اگر دولت تا کنون به این پروژه کمک کرده است در واقع کمک به مدیریت این مجموعه نبوده و هدف این است که به جوانب اجتماعی این جریان توجه شود.

  البته حناچی در بخش دیگری خود نیز اعتراف کرد: 80 درصد پدیده شاندیر متعلق به فروشنده سهام است و 20 درصد از سهام را هم فروخته ویا واگذار و اهدا کرده است. لذا بخوبی واقف است که بیان این نظرات به معنای اجبار سرمایه گذار برای رها کردن پروزه اش است.

  شاید این برای اولین باری باشد که دولت برای اعطای مجوز فعالیت شرط رفتن مدیر و مالک پروژه ای را تعیین می کند. این موضوع باعث شده در گوش سهامداران این پروژه بحث ملی شدن پدیده همچون ملی شدن بسیاری از صنایع که در ماههای اغازین انقلاب اسلامی رخ داده بود زمزمه شود.

  این حرفها وقتی بیشتر معنادار می شود که رییس سازمان امور اراضی کشور در گفتگویی از جریمه بیش از 1000 میلیاردی برای تغییر کاربری زمینهای در اختیار پروژه پدیده خبر داده بود. هرچند معلوم نیست مخالفت مدیران پدیده با اینگونه پرداختها باعث شرطهای دولتیها برای این پروژه بزرگ شده است اما بنظر می رسد دولت در این وانفسای بی پولی، بیش ازین حرفها روی داشته های پدیده حساب کرده است و متاسفانه این خود پدیده ای است که جلوی تداوم فعالیت پروژه هایی اینچنین را خواهد گرفت. در این میان کسانی که بیش از گذشته متضرر خواهند شد سهامداران این پروژه ها هستند که اینبار در پدیده جمعیتی 120 هزار نفری را شامل می شوند.

  60+
  80.191.110.225
  -
  🚩
 8. با سلام.بنظر من حرف زهرا درست بود اگر شماره پیامک مراجع را مدیر یا هرکسی که میتونه بزاره توی سایت تا مثل پیامک به نمایندگان موج جدیدی درست کنیم.
  مراجع یا نظری نمیدهند یا اگر بدهند مطمان باشید خیلی جلو میوفتیم و نتیجه میگیریم.لطفا پیگیر باشید.
  یا علی

  55+
  5.239.234.65
  -
  🚩
 9. ?سؤالات ١٠ ماه اخير سهامداران شركت پديده از مدعي العموم محترم ( دادستان مشهد )

  “از دادستان محترم مشهد خواهش ميكنيم به سوالات بالا جهت شفاف سازي بيشتر در أسرع وقت پاسخ دهند ”

  ?س١- آيا به نظر شما دادستان یک استان میتواند بدون ارزيابي داراييهاي يك شركت ارزش دارایی ها و قیمت سهام را رسانه ای کند؟

  ?س ٢- ارزيابي ارزش داراييها و بدهي هاي پديده بر اساس نظر كارشناسان با در نظر گرفتن اخذ تمام مجوزها چه رقمي است؟

  ?س ٣- شما به عنوان دادستان با چه سندی در رسانه ملی ادعا كرديد كه شركت براي تغيير قيمت و ترغيب مردم به خريد سهام
   از روشهاي متقلبانه استفاده كرده است ؟

  ?س٤-چرا توسط دادستانی ، از یک شرکت عمرانی تعهد پرداخت 3000 میلیاردی گرفته شده است؟

  ?س٥- بارها و بارها در كنفرانس‌های خبری سخنگوی قوه قضاییه شنیده‌ایم كه دادستان كل كشور تذكرمی‌دهد كه قبل از اثبات جرم نمی‌توان نامی از فردی كه به جرم متهم است برد . آیا عنوان نام مدیر عامل پدیده بعنوان بزرگترین کلاهبردار قرن توسط دادستان محترم و سپس انواع تهمت ها توسط مجری برنامه رادیویی در رسانه ملی خلاف شرع و قانون نبود ؟

  ?س٦- علیرغم اینکه تمام کارشناسان اقتصادی این نکته را میدانند که حتی بانکها هم نمیتوانند بیش از ده درصد پول سپرده گزاران را در زمان کوتاهی پرداخت کنند، چرا دادستان محترم مردم را تشویق به هجوم به دفاتر پدیده و بازخرید سهام و دریافت پولی که در ساخت و ساز هزینه شده بود کرد و باعث شد گره پدیده با ایجاد این هیجان کاذب از تریبون رسانه ملی و روزنامه خراسان کورتر شود ؟

  ?س٧- اگر پروژه ای با این گستردگی و عظمت در تهران ساخته میشد ، آیا باز هم برای اصلاح ساختار آن این گونه سخت گیرانه و غیر منطقی برخورد میشد؟

  ?س٨- چندی پیش جناب آقاي اژه اي در مصاحبه ای اعلام کردند موضوع پديده دعواي اساسي دستگاههاي دولتي است ، نظر شما بعنوان دادستان و مسوول مستقیم پرونده پدیده در حوزه قضایی در مورد این نکته چیست؟

  ?س٩- مردم و رسانه ها در این مدت تناقض های بسیاری در سخنان مسوولین قوه قضاییه مشاهده کردند به طور مثال اقای اژه ای در مصاحبه رسمی اعلام می کنند تنها خلاف پدیده اصلاح شده و مابقی اختلاف بین ادارات است ، اما بلافاصله دادستان محترم در مصاحبه ای اتهامات قبلی پدیده را تایید و تکرار میکنند، آیا نباید حداقل بین مسوولین قضایی هماهنگی و همنوایی باشد تا مردم از سرگردانی نجات پیدا کنند؟

  در مورد سوال 9 تاریخ مصاحبه آقای اژه ای دوشنبه 15 دی 93
  در خصوص اختلافات پدیده :
  ” در مورد پدیده شاندیز اختلافات در دو بخش وجود دارد که یک مورد آن اختلاف دستگاه عمومی و دولتی است”
  در خصوص کلاهبرداری 94هزار میلیاردی پدیده :
  ” من قائل به این نیستم که این مبلغ ( 94000 میلیارد ) وجود دارد. ”

  ?س١٠-آیا فکر نمیکنید این نوع برخورد قوه قضائیه با سرمایه گذاران به امنیت فضای کسب و کار صدمه می زند و باعث فرار سرمایه و سرمایه گزار از استان و کشور میشود ؟

  ?س١١- براي برون رفت از بحراني كه در استان ايجاد شده ، ستاد تدبير چه راهكار و پيشنهاد عملي ارائه كرده است ؟

  ?س١٢-همانطور که مستحضرید کلنگ زنی پروژه پدیده توسط مسوولین وقت انجام شده و مصاحبه های مختلف در حمایت و تاکید بر عزم ملی برای اتمام این پروژه انجام شده است . همچنین رای دو دادگاه مبنی بر برائت شرکت از ادعای جهاد کشاورزی و بسیاری موارد مثبت دیگر باعث ایجاد اعتماد مردم شده بود ، چگونه است که بعد از پنج سال تمام این صحبتها و حتی احکام تغییر پیدا کرده ، و بدون توجه به اثرات زیانبار در یک بمباران تبلیغاتی همه چیز بر علیه شرکت پدیده میشود ؟

  ?س١٣- با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در راستای اقتصاد مقاومتی ، اشتغال زایی و کارآفرینی، سوالی که مطرح میشود این است که آیا پروژه پدیده شاندیز با این حجم فعالیت در کشور مصداق واضح بیانات رهبری عزیز انقلاب نمیباشد ؟

  ?س١٤- در ٩ ماه گذشته عملا اتفاق خاصی در راستای حل مشکل شرکت پدیده انجام نگرفته است و تنها اقداماتی مانند صدور مجوز ها و حل وفصل اختلافات با دستگاه های دولتی درحال انجام است . حال آنکه در این 9 ماه خانواده 120 هزار نفری سهامداران و 30 هزار نفری کارکنان و کارگران پدیده با مشکلات عدیده و ناراحت کننده ای دست به گریبان شدند . آيا قوه قضاييه نمي توانست به صورت پنهاني موارد لازم را تذكر و شركت را ملزم به رعایت قوانین و دریافت مجوزات و حل دعاوی با دستگاه های دولتی کند ؟

  ?س١٥- در مصاحبه هاي داستان محترم و مدیر کل محترم دادگستری استان در قبال موضع گیری نسبت به پرونده پدیده شاندیز ، تناقضات زيادي دیده میشود اين موضوع را چگونه ارزيابي مي كنيدو دلیل این اختلاف نظرات در چیست ؟

  ?س١٦-چه شدکه این پروژه در دولت گذشته هم مورد تایید وحمایت بوده وبا تبلیغات گسترده جذب سرمایه میکرده ولی در دولت جدید مورد بی مهری قرار
  گرفته است . مگر قوانین قضایی کشوری با عوض شدن دولتها تغییر می کندس١٧- پروژه مسکن مهر که در مجاورت پروژه پدیده شاندیز ساخته شده آیا دارای مجوزهای لازم اعم از تغییر کاربری و عدم تجاوز به حریم رودخانه میباشد !؟  

  ?س١٨- آیا این نوع برخورد با سرمایه ها در داخل کشور ( ابطال مجوزهای اخذ شده به بهانه های واهی و رسانه ای کردن مشکلات شرکت قبل از اثبات) باعث فرار سرمایه های کلان از سرمایه گزاری در داخل و عدم اعتماد سرمایه های خرد به پروژه های ملی و داخلی نخواهد شد؟!

  ?س١٩- نوع ورود دستگاه قضایی به موضوع پديده و ساير شركتهای غیر بورسی و مالی و اعتباری را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

  ?س٢٠- اشتباه در نحوه برخورد قضایی با پرونده پدیده باعث بیکاری ۳۰ هزار نفر و ایجاد معضلات اقتصادی ، اجتماعی و حتی امنیتی در استان شده است . چه کسی باید پاسخگوی کارگران مظلوم و آسیب دیدگان این تراژدی باشد؟

  ?س٢١- پذیرش فوری ماده ۱۸ در خصوص شکایت سازمان امور اراضی از طرف ریاست دستگاه قضا پس از دوبار رای قطعی دادگاه به نفع پدیده و با توجه به سخت گیریهای معمول در پذیرش ماده ۱۸ در موارد مشابه ، شبهه بر انگیز نیست؟
  آقای اژه ای در سخنانی که گفتند نمی شود ماده 18 را برای هر موردی اعمال کرد و بعضی ها گمان می کنند ” سنگ مفت گنجشک مفت ” پس چه شد که این سنگ مفت به درد جهاد خورد .

  ?س٢٢-بهترین راهکار رسیدن مردم به حق و حقوقاتشان به عقیده مدعی العموم محترم چیست؟ تکمیل پروژه و امکان بهره برداری از آن یا فروش کامل به شخص ثالث و پرداخت پول مردم توسط خریدار پروژه ؟

  ?س٢٣- دادستان محترم در اولین مصاحبه خود از رسانه ملی بدون برآورد کارشناسی قیمت واقعی سهام پدیده را مبلغ 2000 تومان اعلام و از مردم میخواهد تا سریعا برای فروش سهام به شرکت مراجعه کنند ، طبق دستور مراجع محترم در کمتر از دو ماه برآورد کارشناسی توسط 35 کارشناس رسمی زیر نظر دادستان انجام میگیرد تا قیمت واقعی هام مشخص شود اما در کمال ناباوری قیمت کارشناسی شده با این توجیه که مبلغ برآورد شده حدودی و هنوز قطعی نیست به مردم اعلام نمیشود . حال این سوال مطرح است که
  آیا قیمت بدون برآورد کارشناسی قابلیت اعلام عمومی در رسانه ملی را داشت اما قیمت کارشناسی شده توسط کارشناسان رسمی، حدودی و قابل انتشار نیست ؟ آیا مردم نامحرم هستند؟ آیا این سیاست یک بام و دو هوا از طرف دادستان محترم قابل توجیه است ؟
  ?س٢٤- چرا مصوبات شورای عالی امنیت ملی ابلاغ شده به شرکت و نحوه قرارداد با سرمایه گزار به اطلاع عموم مردم نمیرسد تا مردم به عنوان مالکان این شرکت از کمترین حق خودشان که اطلاع از جزییات ماجراست مطلع باشند ؟

  ?س٢٥- آقای دادستان شما گفتید من به عنوان مدعی العلوم و مدافع حقوق مردم به این پرونده ورود کرده ام ولی حالا پس از 9 ماه یک سهامدار هم وجود ندارد که از عملکرد شما رضایت داشته باشد . در این مدت هم شرکت ضرر کرده ، هم سهامداران ، هم کارکنان و شاغلین این مجموعه و هم پیمانکاران ، تعریف شما از کلمه مدعی العموم چیست ؟ نحوه ورود خود را به این پروژه چگونه توجیه میکنید.

  ?س٢٦- تدبیر شما و مسئولان برای برون رفت از بحران پدیده چیست؟

  ?س٢٧- با توجه به اخطار اولیه دادستانی در خصوص شرکتهای غیر بورسی در اوایل آبان ، سخنان جناب مظفری مدیر کل محترم دادگستری استان در 17 آبان و اعلام برائت پدیده چه معنایی داشت؟

  ?س٢٨- و اگر آقای مظفری در خصوص خلافکار بودن پدیده قانع شدند، چرا دادستان محترم و ایشان زودتر نظرشان را اعلام نکردند و گذاشتند 8 دی ؟؟؟
  فاصله بین این سخنرانی با 8 دی 50 روز است.
  شرکت در آن زمان حواله ها را 45 روزه نقد می کرد.
  تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل…

  ?س٢٩- مدرک تحصیلی دادستان محترم چیست و چه کسانی با چه مدارک و تحصیلاتی در برخورد و مواجهه با مسایل کلان اقتصادی که پیامدهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی دارد به ایشان مشاوره میدهند؟

  ?س٣٠- چرا با صنعت خودرو سازی علی رغم خیل عظیم نارضایتی ها 40 سال مدارا میشود و همه نوع کمک جهت ادامه فعالیت به این صنعت میشود اما به پدیده که یک بنگاه اقتصادی خصوصی با تعداد اشتغال بسیار بالا و بدون نارضایتی سرمایه گذار میباشد بدین صورت برخورد گردید؟ پس شعار حمایت از بخش خصوصی عملا اجرا نمی گردد .

  ?س٣١- در تاریخ 22 دی 93 آقای پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 گفت :” اعلام آمادگی پدیده به تمام دستگاه ها مربوطه از جمله جهاد کشاورزی و استانداری ابلاغ شد، اما تا کنون هیچ کدام تعیین نکردند عوارض پدیده چه مبلغی باید باشد یا به ازای ما به التفاوت آن چه باید کرد” ایشان همچنین در خصوص سهام اشاره کردند ” البته این سهام تحت عنوان پیش فروش نیز قابلیت تعریف دارد ”
  شما لطفا طرح سئوال مناسب با سخنان این نماینده محترم همدان و رئیس کمیسیون اصل 90 را مطرح بفرمایید. و جالب است که همچنان با جهاد درگیر هستیم.

  ?س٣٢-
  در
  تاریخ 5 بهمن 93 دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس گفتند ” تخلفات شرکت پدیده به دلیل قصور و کوتاهی برخی از نهادهای اجرایی و نظارتی صورت گرفته است و نهادهای مذکور باید پاسخگوی رفتار خود باشند، آیا پس از گذشت 9 ماه از این سخنان نهادهای متخلف بازخواست شده و اگر شدند چه پاسخی به دستگاه قضا داده اند؟ 

  ?س٣٣-با توجه به تشخیص حضرتعالی مبنی بر تخلفات متعدد شرکت پدیده، چرا این موضوع بعد از پنج سال اتفاق افتاد و چرا نحوه ورود دادستان محترم رسانه ای شد. چرا اصرار به برکناری محسن پهلوان مقدم از مدیریت پدیده هستید .

  ?س٣٤- در مصاحبه های شما همیشه مردم(سهامداران) اولویت و علت ورود شما به این پرونده بوده اند ولی در عمل سهم مجوزها در اولویت میباشد . شما بعنوان یک مرجع قضایی و عضوی از ستاد تدبیر این تناقض را چگونه توجیه میفرمایید

  ?س٣٥- چرا دادستان محترم گفتند ما در سال 92 با شرکت پدیده مشکلی نداشتیم و از سال 93 با رشد قیمت سهام مشکل ما شروع شد. بالاخره شرکت از ابتدا مشکل مجوز داشته یا نه ؟

  ?س٣٦- چرا شرکت سپاد بعنوان یک شرکت غیر بورسی میتواند سهام بفروشد اما پدیده نمیتواند؟

  ?س٣٧-با توجه به اوضاع امروز ، اگر به سال قبل برگردیم دوباره نحوه ورود به مسئله پدیده توسط دادستان همین بود و باز هم مردم را تشویق به فروش سهام می کردید ؟

  ?س٣٨- یکی از اتهامات پدیده ایجاد پروژه در بستر رودخانه است آیا مسکن مهر در کنار رودخانه نیست ؟
  اگر مشکل پدیده رسانه ایی نمیشد روند بررسی بهتر نبود و مشکلات اقتصادی ایجاد نمیشد ؟
  آیا سرمایه گذار با دولت در ارتباط است ؟

  ?س٣٩- شما در ملاقات حضوری با سهام داران عنوان کردید پدیده برای ۶۰ سال آینده واحد تجاری ایجاد کرده است . آیا پروژه های تجاری در منطقه شاندیز که در حال ساخت می باشد را نیز بررسی کرده اید ؟ آیا پروژه گیلاس طرقبه با تخلفات زیستمحیطی را از نزدیک دیده اید ؟
  چنانچه دادستان محترم قبول دارند که نیاز تجاری 60 ساله را دیگران ساخته اند، از آستان قدس درخواست احیا باغات منطقه خیام و بلوار فردوسی را نموده و این بخش ها را که به واقع ریه مشهد بودند، بازسازی نمایند ، چون عملا نیازی به پروژه های مشهد مال و جهان مال نداریم.

  ?س٤٠- آیا دادستان محترم از پروژه پدیده بازدید کلی انجام داده اند ؟ به وجود این پروژه برای سال ۲۰۱۷ که مشهد پایتخت معنوی جهان اسلام خواهد شد اعتقادی دارید ؟ آیا این مجموعه ظرفیت جذب توریست و گردشگر را دارد ؟ و آیا به رونق اقتصادی در صنعت توریست و گردشگری اعتقادی دارید ؟

  ?س٤١- در اینکه پروژه پدیده تنها پروژه بزرگ گردشگری جهان شیعه محسوب میشود شکی نیست . همچنین تخریب های جبران ناپذیری تا به امروز برای پدیده و علیه مدیران ، کارکنان و سهام داران ایجاد شده است ، برای بر طرف کردن این جو روانی و اجتماعی هزینه ایی پیش بینی شده است ؟

  ?س٤٢- آقای دادستان شما در مورد پرونده های اشخاص حقیقی و حقوقی که در سنوات قبل رای قطعی محکومیت دادگاه دارند هم به مثابه پدیده عمل نموده و اطاله رای می نمایید؟ یا فقط این اقدامات فراقانونی خاص پدیده بوده است؟

  ?س٤٣- چنانچه شما در جایگاه مدیریت پدیده بودید چه راهکاری را در شرایط حاضر دنبال می کردید؟ با توجه به سخنان شما در ماه گذشته مبنی بر اینکه پدیده فعالیتش را دو برابر کند لطفا روش مناسب را ارئه بفرمایید.

  ?س٤٤- آيا كلاهبرداري پديده اثبات شده؟ آيا محسن پهلوان بزرگترين كلاهبردار قرن ست؟

  “از دادستان محترم مشهد خواهش ميكنيم به سوالات بالا جهت شفاف سازي بيشتر در أسرع وقت پاسخ دهند “

  262+
  87.107.175.116
  -
  🚩
 10. @@..بچه ها فرصت رو از دست ندین ..@@ شما هم بیاین تو پروژه آفتاب که داره تو پارک طرق ساخته میشه سهام بخرید . اونجا مثل پدیده نیست که سهامداراش یه مشت پاپتی و بدبخت بیچاره باشن . این مجموعه آفتاب برخلاف پدیده پشتش به آستان قدس و امام جمعه محترم مشهد گرمه و کاراش قانونمنده . فرصت رو از دست ندین .گور بابای پدیده .

  31+
  2.180.42.63
  -
  🚩